Lunart Emaye Haber

Türkiyede Kordonlu Emaye Üretimi çok sınırlı ve Tepsi-Bakraç gibi birkaç üründen ibaretti.

2014 yılı sonlarında, şirketimizin önderliğinde başlatılan Kordonlu Emaye de üretim fikri hızla geliştirildi. Ülkemizde bu işi yapabilecek en iyi tesislerden birinde renk ve çeşit zenginliği sunan LunArt Emaye koleksiyonu oluşturulmuştur. Ülke genelinde ciddi talep görmüş olan LunArt Emaye koleksiyonu, yine bu tür emaye serisinden birkaç markanın doğmasına da öncülük etmiştir. Böylece o markalar kendi  tasarımlarını oluşturup, yurt içi ve yurt dışı pazarlara açılmıştır.                           Kısa bir zaman içinde LunArt Emaye serileri, Gastronomi (HO-RE-CA) sektörü Fuarlarında oldukça dikkat çekmiş ve  kullanımı test edildikten sonra önemli oranda kabul görmüştür. Şeflerin  tercihi ile bu sektörde LunArt Emaye ürünleri hem yurt içi ve hem de yurt dışı kullanımı hızla artmıştır.

 

Kordonlu Emaye özelliği; Metal gövdelerin  kenarları kordonludur, yani gövdenin devamı Emaye olarak sonlanmış kenarlardır, metal çemberli değildir. Dolayısıyla, “Kordonlu Emaye” ürünlerde hiçbir zaman bakteri üremez, kenarlardan paslanma olmaz.   Emaye  ürünler Her türlü ocaklarda (İndüksiyon ocaklar dahil) ve Fırınlarda kullanılabilir. Özel uygulamalar ile  bu ürünlerin Renklendirilmesi de ürünlere  son derece  estetik katmıştır.  Bu renkler doğal elementlerden oluştuğu için, gıda ile temasa uygun yapılardır. Sağlığa zararlı madde içermez. Renk değişimi olmaz. Bulaşık makinasında yıkanabilir.

Emaye ürünlerde yemek pişirme ve ısıtma esnasında mutlaka düşük ısı kullanılmalıdır. Çünkü emaye  Camsı özelliği nedeniyle ısıyı hızlıca iletir. Bu özellik enerji tasarrufu da  sağlar. Emaye ürünler yüzeyi yapışmaz özellik sağlayan kimyasallar İÇERMEZ.  Bu nedenle Emaye Tencerelerde, Pilav gibi gıdalar, çok düşük ısıda  pişirilmesi tavsiye edilir. Tüm Soslu yemeklerin vazgeçilmez pişiricisidir. Asitlere karşı dirençlidir. Ayrıca Evlerde Yoğurt yapanların, güvenle kullanacağı kaplar Emaye Tencereler olmalıdır.

LunArt Emayeleri için kullanım sırasında dikkat edilecek çok basit birkaç uyarımız olacaktır.

Emaye ürünler Camsı yüzeyleri nedeniyle, büyük darbelerde veya sert zemine düşmelerde, üzerindeki Camsı kaplama zarar görebilir. Düşme ve darbelerde, İç yüzeyi, (Gıda temas eden yüzey) zarar görmedikçe güvenle kullanılabilir.

Elde veya Makinada yıkanabilir. Son derece kolay temizlenir.

Aşırı yüksek ısıyla kullanıldığında, iç yüzeyde oluşabilecek gıda yapışma sonucu oluşacak  lekeler,  ılık su ve beyaz sabunla dahi çok kolay temizlenebilir.

Emaye yüzeyi darbe görmemiş ürünler, Mikrodalga fırında kullanılabilir,

Trendleri kaçırmayın!